Kvickly konkurrence vindere - se dem her

2016

Vinder af Grillfest med Kvicklys Grillxpress sommeren 2016

Lonnie Lund, Næstved

Vinder af forløb med personlig træner - Cheasy i juli

Mikaela Paust, Skrydstrup

Vinder af foldbarcykelhjelm i juli

Anja Aarestrup, Slagelse

Vinder af elcykel i juli

Dorthe Bjerrum

Vinder af børnecykel i juni/juli

Katharina Christiansen, 

Vinder af farveafstemning af Mustang i maj

Line Poulsen, Aalborg

Stefan Pedersen, Herning

Vindere af hængetæppe til planter + gavekort i maj

Danielle S.B. Hansen, København S

Tine Holm, Esbjerg C

Maj Britt Reedtz, Esbjerg Ø

Vindere af "Kan det grilles?" i maj, juni, juli og august

Marianne S. Hansen, Egtved

Charlotte Dandanell, Kundby

Gitte Frigaard, Augustenborg

Jeanette Windfeld-Hansen, Aabenraa

Lilli Hansen, Middelfart

Ulrik Søgaard, Silkeborg

Anna Bruun, Aalborg

Brian Holgersen, Næstved

Tau Rosenberg, København

Jeanne Brøndum, Aalborg

Daniela Fallenkamp, 

Karina Estholm, Aalborg

Lene Arentoft, Vejle

John Hansen, Svendborg

Finn Thomsen, Furesø

Vinder af Enkel termokande i maj

Elsebeth Hansen, Stensved

Trinie Scharnberg, Herning

Kim Faustino, Valby

Vinder af pølseværksted i marts/april

Tenna Sanderson

Jesper Frandsen

Helle Oddershede

Vinder af fribilletter til Mad Dage Live i marts

Helle Sølverblad Hansen

Marian Clausen

Charlotte Lind Larsen

Syssan Rønde

Morten Larssen

Vinder af Hvidpot stel - Vis os dit påskebord i marts

Anette Raagaard, Ølsted

Vinder af FDB J46 stol - Påskekonkurrence i marts

Camilla Larsen, Slagelse

Vinder af cykel i marts - Påskekonkurrence i marts

Jeanette Tran, Haderslev

Vinder af ostebordspakke i marts

Dorte Kronborg, Middelfart

Vinder af gavekort - "Lav et smil" konkurrence i februar:

Lars Frigaard, Augustenborg

Trang Nguyen (Victor Isabella), Aarhus

Frank Sørensen, Ebeltoft

Vinder af cykler for 25.000 kr. i februar

Marianne Hansen, Egtved

Vinder af børne-MGP biletter i februar

Rikke Almsgaard, Ringsted

2015

Vinder af Fasandræberne-konkurrence uge 3:

Karen Skov

Vinder af GoCook-konkurrence uge 7:

Maiken Andersen, Roskilde

Nadja Pedersen, Tinglev
Mads Jørgensen, Løsning

Hanne Nielsen, Fredericia

Michael Jørgensen, Løsning

Diana Lykke Buus, Nibe

Charlotte Hansen, Ørnhøj

Tobias Rose



Vindere af Kvickly Ser Rødt uge 9:

Ulla Andersen, Odense

Stine Hoffmann Volmer, Brande





Fødselsdag uge 10 iPad:

J. Rystrøm, Farum



Fødselsdag uge 10 Gavekurv:

Zuzanne Schmitt, Buddinge

Mette Boysen, Sønderborg

Michael Schnell, Otterup

Henrik Thunbo, Valby

Connie Kruckow, Frederiksværk

Doris Birch Friis, Silkeborg

Gitte Kloe, Frederikssund

Mona-Lisa Keller, Tønder

Henny Nielsen, Køge

Julie Vejrum, Esbjerg

Vinder af Rejse til Hollywood uge 11
:
Jette Gulbæk, Gudme



Fødselsdag uge 11 iPad:

Erik Pedersen, Nørresundby



Fødselsdag uge 11 Gavekurv:

Svend Lind, Jyllinge

Poul Risager, Allerød

Kim Hansen, Odense C

Kate Andersen, Grenå

Henrik Hansen, Buddinge

Lene Nielsen, Haslev

Anne-Marie Poulsen, Horsens

Helle, Ringkøbing

Natasja Skovdal, Skive

Lene Nielsen, Hadsten



Fødselsdag uge 12 iPad:
Anne Mette Vyum, Holstebro



Fødselsdag uge 12 Gavekurv:

Radmila Lukic-Bardak, Herning

Ulla Andersen, Varde

Ulla Stigfeldt, Rønne

Daniel Odvig, Taastrup

Ywonne Schmidt, Helsinge

Astrid Frandsen, Holte

Eivind Madsen, Nexø

Henrik Steen Aaby, Hjørring

Helle Andersen, Århus

Kim Nielsen, Odense






Økologisk gavekurv:

Pia Lantz, Helsingør

Gerda Hesselholt, Vejle

Dorte Vestergaard, Odder

Kirsten Møller, Valby

Inge Bang, Tranbjerg

Tommy Lykke Hein, Slagelse

Ole Pedersen, Randers

Jytte Bonde, Ringkøbing

Ole Nansen, Grindsted

Christina Tindhof, Århus C



GoCook pakke:

Inger-Lis Jørgensen, Nykøbing F

Klara Thygesen, Skanderborg

Karoline Klint Jakobsen, Aarhus C

Hanne Christiansen, Vildbjerg

Lise Morthorst, Risskov

Elena V. Diaz, Valby

Svend-E Vad, Taastrup

Anette Sørensen, Odense NØ

Dagny Boddum, Grindsted

Tina Møller, Aars

Betty Madsen, Ringkøbing

Rikke Kristiansen, Hvidovre

Christina Sørensen, København S

Birgit Berrig, Odder

Erling Hansen, Ebeltoft



Vinder af Friends Flyverdragt konkurrence:

Anne Kaltoft

Michelle s. Andersen

Anja Lamp Vrang

Vindere af ØKOnomi-konkurrence i maj
:
Mette Nygaard Nielsen, Tilst

Lotte Lund, Lejre

Carina Lykke Nielsen, Vordingborg

Kirsten Hauding, Silkeborg

Vinder af ØKOnomi-konkurrence i juni
:
Michael Erhardt, Esbjerg

Vinder af FDB stol i oktober
:
Line Nielsen, Hørning

Vinder af julekurv i november og december:
Conny Bærentzen, Herning
Ina Lykke Holk, Randers
Jytte Naqvi, Roskilde